Home / Anasayfa / Rukye’nin dileklerin somutlasmasındaki etkisi

Rukye’nin dileklerin somutlasmasındaki etkisi

Rukye’nin  dileklerin somutlaşmasındaki etkisi.Rukye Okumaların nefessel  kombineleri ile  Dilek ve İsteklerin Gerçekleşmesi olayının Etkin yöntemlerin’den biridir.Rukye’nin  dileklerin somutlaşmasındaki etkisi küçümsenemez.
İki tür Rukye vardır iç ve Dış Rukye denir.

İç rukye : yakından yapılır ve Suflileride çağrı içerir .Bunu Ömer hoca iç rukyeyi hiç tavsiye etmez.Çağrı kontrol edilemezse Ulvi Cinler yerine Sufliler gelir bu şekilde onların Çima yapması sık rastlanan kötülüktür ‘ki Ömer hoca uzak durun uyarısı yapar.Sevgiliyi bağlamada Müthiş kesin çözümlemeleri yüzün’den ise İç rukyeyi   Son çare  olarak uygulanabilmektedir.  

Dış rukye : Uzaktan Okumalarla gerçekleşir.
Ayşe Kızı Fatma’nın Üzerindeki Şer’i defetmek için Ya Sadr Yah hayyum ya kayyum denir ardın’dan Rukyesi Okunur..

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Hamd, yalnızca Allah’adır.

1. Müslümanın kendisine rukye yapmasının bir sakıncası yoktur. Bu onun için mübah, hatta güzel bir sünnettir.Nitekim Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- kendisine rukye yapmış, ashâbından bazıları da kendilerine rukye yapmışlardır.

Âişe’den -Allah ondan ve babasından râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, o şöyle demiştir:

(( أَنَّ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ كَانَ إِذَا اشْتَكَى يَقْرَأُ عَلَى نَفْسِهِ بِالْـمُعَوِّذَاتِ، وَيَنْفُثُ، فَلَمَّـا اشْتَدَّ وَجَعُهُ كُنْتُ أَقْرَأُ عَلَيْهِ وَأَمْسَحُ بِيَدِهِ رَجَاءَ بَرَكَتِهَا. )) [رواه البخاري ومسلم]

“Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- hastalığa yakalandğı zaman, kendi üzerine İhlas, Felak ve Nas sûrelerini (Muavvizât’ı) okur ve üfürürdü. Sancısı (ağrısı) arttığı zaman ise ben onun üzerine okurdum. Bereket ümit ederek eliyle de onun vücudunu meshederdum.” (Buhârî; hadis no: 4728. Müslim; hadis no: 2192).
Rukye Duası Uzaktaki kişiyede Yakın rukye kadar olmasada Tesir eder,şifa verir.

About 07zil07@gmail.com

Check Also

Efsunlu Takılar

Efsunlu Takılar sınavlarda başarı garantisi

Efsunlu Takılar sınavlarda başarı garantisi ,  Efsun Dünyada Talesman diye tanımlanır.Mistik İnançların hepsinde Efsunlu ,Tılsımlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir