Home / Büyü ve Tılsımlar / Evliya Çelebi Hazretleri Ve Anadoluda Büyücülük

Evliya Çelebi Hazretleri Ve Anadoluda Büyücülük

1900 yıllarda Evliya çelebi seyahatname büyü Musica çeşitleri

Evliya çelebi 74 senelik ömrü boyunca 54 yılını köy köy il il gezerek seyahatnameyi hazırladı. Bu gezilerde yüzün üzerinde şehir 11.bin köy ve 20 hükümdarlık vehanedanlık gördü. Yazdığı seyahatname 4000 sayfalık 10 ciltlik bir eser fakat seyahatname’nin bazı bölümleri çalınmış bunların bir kısmı Televi Ünivrersitesinde diğer bir kopyasıda Cambridge Üniversitesinde olduğu söylenmektedir..
Bir yazısında ölülerin bedenin giren Cinlerin bazı kişileri yakalatıp kanlarını içidikleri . Tecavüz ettirildikleri anlatılmış. Böğürtlen dumanından müthiş rahatsız olan Cinler derhal İnsan vücundan çıkıp kaybolurlarmış.  Terkedilen beden olduğu yere yığılıp kaldığını gören Evliya çlebi bunu satırlarında ” Yaşadığım en ifade etmesi yazması zor anlar dan biri ” olduğunu bahseder.

Evliya Çelebi ve Büyü
Evliya Çelebi ve Büyü

Her gezdiği yerde kendine ve o bölgdeki bitki ,hayvan tabiaına doğasına göre şekillenen Büyücülük ve Okültizmin yapılış ve öğretileri var demiş bir diğer sayfasında Çelebi. Büyü ile İnsanların Antalyada ,geçmişe dönüp nasıl çocuk sesi çıkardıklarına . Kanınların erkek gibi Erkeklerin Kadın gibi Bağırışları ve haykırışlarına şahit olmuş.”  Büyü ile Ne İnsanlaın hayvan ne hayvanlarında İnsanlaştığını gördüm. Vahşiler ehilleşti,Uysallar vahşileşti”

About Admin

Check Also

Efsunlu Takılar

Efsunlu Takılar sınavlarda başarı garantisi

Efsunlu Takılar sınavlarda başarı garantisi ,  Efsun Dünyada Talesman diye tanımlanır.Mistik İnançların hepsinde Efsunlu ,Tılsımlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir